Je čas na přehodnocení stavebka?

Je čas na přehodnocení stavebka?

Je čas na přehodnocení stavebka? 1920 1080 Jakub Procházka

Je čas na přehodnocení stavebka?

Stavební spoření bylo dlouhou dobu považováno za výhodný finanční produkt pro ty, kteří plánují pořízení vlastního bydlení. Nicméně, současné změny naznačují, že tento tradiční nástroj již není tak výhodný jako dříve. Zde se podíváme na důvody, proč byste měli zvážit alternativy k stavebnímu spoření.

V nedávných zprávách Ministerstva financí ČR, se objevila zpráva o snížení státního příspěvku u stavebního spoření. Konkrétně se diskutuje o snížení stávajících smluv na státní příspěvek 1000 Kč. To znamená, že lidé s existujícími smlouvami mohou očekávat nižší finanční podporu. Navíc, pro nově uzavřené smlouvy se neplánuje žádný státní příspěvek. Tato změna výrazně snižuje atraktivitu stavebního spoření jako investičního nástroje.

Tato změna výrazně snižuje atraktivitu stavebního spoření jako investičního nástroje.

Před těmito změnami bylo stavební spoření atraktivní díky daňovým výhodám, garantovanému výnosu a státnímu příspěvku. Avšak s omezením a snížením státního příspěvku se vyplatí přehodnotit své možnosti.

V takové situaci je vhodné vyhledat finančního poradce, který vám může poskytnout informace o alternativních investičních produktech. Finanční poradci mají přístup k širokému spektru produktů, které mohou lépe vyhovovat vašim finančním cílům. Můžete se poradit ohledně investování do akcií, investičních fondů, nebo jiných formách investic, které nabízejí vyšší potenciál výnosu.

Potřebujete poradit?

Ozvěte se nám, nezávaznou konzultaci vám rádi poskytneme zdarma.

Back to top